ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "zdravaishrana"

  За здрави сперматозоиди, 10 намирници кои ја поттикнуваат плодноста кај мажите Исхрана е еден од најважните фактори за плодност кои можеме да го контролираме. Начинот на исхрана кај жената пред и после бременоста влијаат врз плодноста и бременоста. Исто така здравиот

  Како да ги внесете јајцата во исхраната на бебињата? Алергијата на јајца е најчеста кај деца под 12 месеци. Од таа причина, јајцата во бебешката исхрана треба да се внесат внимателно и на специфичен начин.Голем број на деца имаат тенденција да

  Поголемиот број oд летното овошје бебињата можат да го јадат без запчиња, но бидејќи моментално го нема, идеално е да готвите сезонски зеленчук како брокули и морков, или овошје како варено јаболко.

  Исхрана на трудница: 5 едноставни начини за вашите оброци да бидат здрави Еден од главните проблеми на денешните трудници е исхраната. Со се поголемата застапеност на преработената храна и ланците за брза исхрана, идните мајки несвесно можат да наштета себеси но

  5 причини зошто е добро да се јадат јагоди 1. Лек за се. Jагодите се богати со калциум, магнезиум и витамин Ц. Добри се за лечење на воспаление на грло, егземи и настинка. Поседуваат аналгетски својства па се добри и во