ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "zdravideca"

  Вклучете ја рената на 170 степени, потоа во блендер ставете ги семките од тиква, овесните снегулки, бадемите, оревите и блендирајте ги додека не добиете крупно мелено брашно. Додадете сода бикарбона, чија семе, маслиново масло, јајцата, водата и измешајте

  Свежиот морков е една од најздравите намирници, била задолжителна во исхраната и медицината на античките народи, а особено е ценет во медитеранското поднебје. Може да се подготви на различни начини, да се вари, да се пече, на скара, да се

  Кога мало девојче речиси нон-стоп оди на прсти, некој сигурно ќе каже "Гледајте, родена балерина". Мало момче, кое исто така оди на прсти, никој нема да го наречебалетан, но нема, како и неговатаврсничка, да го однесатна лекар. А би требало. Во

  Потребно е : 1 шолја семки од тиква, 1 шолја овесни снегулки, ½  рака ореви, ½ рака сирови бадеми, 2 лажици чија семки, 10 лажици маслиново масло, ⅔ шолји врела вода, 2 јајца, 1 лажица сода бикарбона. Подготовка Вклучете ја рената на 170 степени, потоа во блендер ставете ги семките од

  Сокот и пулпата од дуњата се одличен природен лек против повраќање, бидејќи делуваат благотворно на дигестивниот систем и ги намалуваат воспалителните процеси. Дуњата ретко се користи денес во секојдневната исхрана, што е навистина штета во поглед на долгата листа на содржина