ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Posts tagged "zdravleb"

    Вклучете ја рената на 170 степени, потоа во блендер ставете ги семките од тиква, овесните снегулки, бадемите, оревите и блендирајте ги додека не добиете крупно мелено брашно. Додадете сода бикарбона, чија семе, маслиново масло, јајцата, водата и измешајте

    Потребно е : 1 шолја семки од тиква, 1 шолја овесни снегулки, ½  рака ореви, ½ рака сирови бадеми, 2 лажици чија семки, 10 лажици маслиново масло, ⅔ шолји врела вода, 2 јајца, 1 лажица сода бикарбона. Подготовка Вклучете ја рената на 170 степени, потоа во блендер ставете ги семките од