ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Трудници   >  Тајна лековита билка – Литар чај секој ден до побрзо забременување
  Тајна лековите билка - Литар чај секој ден до побрзо забременување

  Тајна лековита билка – Литар чај секој ден до побрзо забременување

  Мајчината трева или очајница одамна важи за лековита билка која и денес се наоѓа во широка употреба дури и во домаќинството, 

  Некогаш, многу одамна жените кои имале проблем со бременост, својот очај го лечеле со оваа билка и од тогаш го има зачувано називот очајница.

  Мајчината трева помага за зачнување во случај на неплодност кај жената, против настинки, астма и бронхитис, исто така благотворно влијае и кај несоницата но служи и како облога за брзо зараснување на рани.

  Чај за зачнување на бебе

  200 грама мајчина трева

  100 грама ајдучка трева

  100 грама вирак

  50 грама боквица

  50 грама здравица

  Во литар вода ставете 5 супени лажици во врела вода и оставете да одстои саат време. Процедете го и пијте го полека, во текот на целиот ден. Во текот на менструацијата не треба да пиете чај, во тој период се паузира.

  Лекувања со различни билки е веќе доста актуелна тема кај многу жени, не само кога станува збор за проблем со бременост туку решавање и на многу други женски проблеми. 

  Постојат билкари во Македонија кои врз основа  на проблемот кој го имате ви спрема смеса на чаеви кои можат лесно да го решат вашиот проблем. Доколку не сте пробале ваков начин како решение на вашиот женски проблем, Пробајте. 

  Ние познаваме доста позитивни случаеви.