ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Трудници   >  Трудници, јадете банани
  Трудници

  Трудници, јадете банани

  Ако сте бремени, бананата помеѓу оброците ќе спречи пад на шеќерот во крвта и ќе помогне да се намалат утринските мачнини. Ако сте во депресија, нервозни или едноставно немате сила, бананата е најдобро решение за враќање на енергијата. Таа навистина позитивно делува на различни здравствени тегоби.

  Изреката дека добрите работи доаѓаат во мали пакувања може да се примени и за бананата. Со околу 105 kcal и практично без маснотии, може да го продолжи времето помеѓу два оброка, обезбедувајќи на организмот калиум, железо и витамини А, Ц и Б6.

  Смути за трудници

  Потребно е:

  1 банана (дури и подобро ако е замрзната да smoothie-то  веднаш биде ладно)

  1 чаша од 2 dcl полна со замрзнати капини

  1 чаша од 1 dcl полна со замрзнати малини

  Бадемово млеко

  Подготовка:

  Ставете ги сите состојки во блендер .