ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Практични Мајки   >  Задоволно стомаче за среќно дететнце. Ви препорачуваме вкусна, бебешка паста болоњезе! – РЕЦЕПТ
  Задоволно стомаче за среќно дететнце. Ви препорачуваме вкусна

  Задоволно стомаче за среќно дететнце. Ви препорачуваме вкусна, бебешка паста болоњезе! – РЕЦЕПТ

  Припрема:

  Во шерпа динстајте го парчето бело месо, доколку е возможно со што помала количина на вода. За петнаесеттина минути додадете го сокот од домати (по можност да е домашен) и варете уште половина час.
  Во меѓувреме, во посебено тенџерче варете ги тестенините во несолена вода. Кога ќе бидат готови до пола, додадете ги тестенините во зовриенит сос со месо и варете уште некоја минута.
  На овој начин, тестото фино ќе го упие сосот. Потоа изгмечете со вилушка и понудете го на вашето дете.

  Ние одбравме домашни јуфки за нашите деца, а вака изгледаше откако го подготвивме рецептот.

  Совет: Направете поголема количина, толку е вкусно што сигурно ќе бидете испровоцирани да јадете од храната на вашето бебе!