ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Деца   >  Вкусот од детството: Домашен еурокрем кој децата ќе го обожаваат
  Вкусот од детството: Домашен еурокрем кој децата ќе го обожаваат

  Вкусот од детството: Домашен еурокрем кој децата ќе го обожаваат

  Еурокремот е благо со кое растат многу генерации, а ние ви предлагаме еден брз и едноставен рецепт за домашен еурокрем кој децата ќе го обожаваат повеќе од оние во продавниците…

  Потребно е:

  -500 грама млеко во прав;

  -600 грама шеќер;

  -1 ванилин шеќер;

  -1/2 литро вода;

  -200 грама маргарин и

  -100 грама чоколадо

  Припрема:

  1.Во тенџере ставете вода да проврие, додадете го шеќерот и ванилиниот шеќер, па кога ќе проврие додадете го маргаринот на коцки. Оставете да врие околу 10 минути, па тргнете го да се олади. Во изладената вода додадете го млекото во прав и добро изедначете го да нема грутки.

  2.Чоколадото растопете го, поделете ја масата на два дела, па во едниот додадете чоколадо.

  3.Истурете го во тегла наизменично, едното и другото.

  4.Затворете и чувајте во ладилник до употребата.