ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Здрава исхрана   >  Жалфија и цимет против бронхитис
  Жалфија и цимет против бронхитис

  Жалфија и цимет против бронхитис

  Растопете две лажици шеќер, а потоа истурете половина литар млеко, да напаравите карамелизирано млеко.

  Кога ќе зоврие, тргнете го и додадете лажица ситна жалфија и половина лажичка цимет.

  Оставете го да стои 10 минути, а потоа процедете го и пијте три пати во текот на денот.