ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Чевли  >  CONGUITOS АВСТРАЛИСКИ ЧИЗМИ СО МАШНИЧКА БЕЖ БОЈА

  CONGUITOS АВСТРАЛИСКИ ЧИЗМИ СО МАШНИЧКА БЕЖ БОЈА

  2.950 ден

  Овие чизми со гумен ѓон гарантираат изолација на студ и удобност. Надополнети со синтетичко влакно од надворешната страна каде блеска детал со машна.

  Out of stock

  SKU: KIS 14068/4078 Category: Tags: , , Brand:

  Description

  *КОЈА Е СОВРШЕНАТА ГОЛЕМИНА?
  Исклучително е важно да ја изберете вистинската
  големина за правилен развој на вашето дете.
  
  Овде имате неколку упатства што ќе ви помогнат да ја
  изберете вистинската големина за чевли на Conguitos.
  Овие табели ги опишуваат мерките во см на внатрешниот
  ѓон од секоја големина на чевлите.
  
  Се разбира, тоа е просечно мерење.
  
  Неколку совети како да ја измерите правилно ногата
  на вашето дете.
  
  Ставете ја ногата на лист хартија со петата до ѕидот.
  Од суштинско значење е петицата да го допира ѕидот
  и стапалото да се потпира целосно рамно.
  Означете со пенкало каде завршува петата и каде 
  завршува големиот прст.Измерете го во сантиметри 
  растојанието помеѓу овие две точки.Проверете ја 
  големината во графиконите подолу.Ако се сомневате 
  помеѓу две големини, ви препорачуваме да изберете 
  поголемата.
  
  
  
  
  

  Reviews

  There are no reviews yet.

  Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.