ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Антифони  >  BANZ Kids Антифони (пригушувачи на звук) за деца Gold 3+ години Lagoon Blue

  BANZ Kids Антифони (пригушувачи на звук) за деца Gold 3+ години Lagoon Blue

  1.850 ден

  Без разлика дали станува збор за летен фестивал, спортски настан или концертна ноќ, овие штитници за уши ќе станат ваш сојузник,во спречување на гласните звуци и бучава, да ви создадат непријатно чувство. Лесни за носење, овие привлечни Антифони, имаат меки перничиња, исполнети со пена, што значи дека удобно и правилно ги покриваат ушите на децата и возрасните. Дополнително тие се “тешки” само 190 грама.

  На залиха

  Кол.
  SKU: BA7-1-1 Категорија: Ознаки: , , , , , , Brand:

  Опис

  Антифоните се совршени за сите гласни активности, вклучувајќи:

  • За настани со многу врева. Како што се свадба,веселба, фестивал, концерт, карневал, забава, спортски настани, или моторни трки.
  • Кога ќе одите на патување заедно со вашето бебе/дете
  • Кога ќе го однесете вашето дете надвор на Новогодишна ноќ или Божиќен пазар.
  • Кога правите реновирање во вашиот стан,куќа или градина и се создава многу врева, како што се дупчење, рушење или сечење трева.
  • Кога еден брат или сестра има концерт, има претстава или спортски настан, мислете и на ушите на другиот брат или сестра и остатокот од семејтвото.

  Карактеристики:

  • Дизајн на над уво
  • Обезбедува заштита на слухот од оштетување од гласни звуци и бучава
  • Доволно мал за да се вклопи во дланката на вашата рака за лесно складирање / носење
  • Меките шипки за главата и перничињата на чашките овозможуваат удобност при носење
  • Овие антифони се препорачуваат за возраст од 3+ години и возрасни
  • Тестирани и сертифицирани и ги исполнуваат сите интернационални стандарди за безбедност при носење и квалитет

  Информации и нега

  Рачно миење или избришете ги антифоните со влажна крпа со вода и сапуница. Избегнувајте мокрење во внатрешноста на чашката и пената

  Доколку ги осеќате Антифоните пре тесни, тие може да се рашират малку.  Едноставно ставете ги двете чашки “грб со грб” и истегнете ги ушните пригушувачи над двете столчиња.
  Алтернативно, можете да ги оставите отворени преку нешто. Откако ќе ги оставите така за некое време, тие ќе се истегнат, правејќи ги малку помалку затегнати кога се носат.

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.