Немате ставки во вашата кошничка.
Close
Пребарување
Filters

Caretero Седиште за во автомобил Twisty i-Size 0-18 ISOFIX - Black

Неменето за деца со максимална тежина до 18 кг (група 0+, I)
Производител: Caretero
Шифра: TERO-1841
Датум на испорака: 1-3 дена
ден 18.200,00 со ддв.
ден 11.830,00 со ддв.
- +

Twisty е седиште за во автомобил кое гарантира безбедност во согласност со најновиот и најрестриктивниот стандард за одобрување ECE R129, познат како i-Size. Дизајнирано е така што малите патници можат удобно и долго да патуваат. Овие стандарди ја зголемуваат нивната безбедност и го намалуваат ризикот од повреди. Седиштето е погодно за деца со максимална тежина до 18 кг и висина до 105 см.

Twisty седиштето за во автомобил е изработено од мека ткаенина. Содржи дополнителни меки подлоги во кое е вклучено и потпирач за глава што обезбедува идеална удобност при патување и за новороденчињата. Седиштето лесмо може да се прилагоди според растот на детето. Има безбедносни ремени со 5 точки со преклопувања за да се спречи абразија и лизгање. Основата на седиштето Twisty овозможува целосна ротација од 360 степени, што го олеснува сместувањето на детето во седиштето. Подвижната подлога во комбинација со ISOFIX и стабилизирачката ногарка го забрзуваат и олеснуваат правилното поставување на седиштето.

- Усогласеност со строгиот стандард i-Size ECE R129

- Неменето за деца со максимална тежина до 18 кг (група 0+, I)

- Поставување со користење на системот ISOFIX и стабилизирање на ногарка

- Интегрирана подвижна подлога од 360 степени за лесно менување на насоката на седиштето

- Прилагодлив потпирач за грб во 3 позиции

- 7 степени на прилагодување на потпирачот за глава

- Лесно монтирање во автомобилот со ISOFIX и стабилизирачка ногарка

- Прилагодување на безбедносните ремени

- 5 точки на безбедностен ремен

- Отстранлива навлака од седиштето (може да се пере)

- Модерен дизајн комбинирајќи ја естетиката со функционалноста


i-Size - највисоко ниво на безбедност

Стандардот i-Size е развиен врз основа на долгогодишна анализа на сообраќајни несреќи во кои биле вклучени деца како и лабораториски тестови со употреба на Q - тип на кукли. Неговата цел е да се осигури безбедноста на децата на повисоко ниво од сегашниот стандард ECE R44.

Воведени се ISO-FIX монтажа и дополнителни прицврстувања, целосно отстапувајќи од монтирање со безбедносни ремени. Како резултат, ризикот од неправилно склопување е минимизиран. Процесот на поставување на седиштето во автомобилот е едноставен и поддржан од индикатори кои информираат за правилното поставување.

Twisty е седиште за во автомобил кое гарантира безбедност во согласност со најновиот и најрестриктивниот стандард за одобрување ECE R129, познат како i-Size. Дизајнирано е така што малите патници можат удобно и долго да патуваат. Овие стандарди ја зголемуваат нивната безбедност и го намалуваат ризикот од повреди. Седиштето е погодно за деца со максимална тежина до 18 кг и висина до 105 см.

Twisty седиштето за во автомобил е изработено од мека ткаенина. Содржи дополнителни меки подлоги во кое е вклучено и потпирач за глава што обезбедува идеална удобност при патување и за новороденчињата. Седиштето лесмо може да се прилагоди според растот на детето. Има безбедносни ремени со 5 точки со преклопувања за да се спречи абразија и лизгање. Основата на седиштето Twisty овозможува целосна ротација од 360 степени, што го олеснува сместувањето на детето во седиштето. Подвижната подлога во комбинација со ISOFIX и стабилизирачката ногарка го забрзуваат и олеснуваат правилното поставување на седиштето.

- Усогласеност со строгиот стандард i-Size ECE R129

- Неменето за деца со максимална тежина до 18 кг (група 0+, I)

- Поставување со користење на системот ISOFIX и стабилизирање на ногарка

- Интегрирана подвижна подлога од 360 степени за лесно менување на насоката на седиштето

- Прилагодлив потпирач за грб во 3 позиции

- 7 степени на прилагодување на потпирачот за глава

- Лесно монтирање во автомобилот со ISOFIX и стабилизирачка ногарка

- Прилагодување на безбедносните ремени

- 5 точки на безбедностен ремен

- Отстранлива навлака од седиштето (може да се пере)

- Модерен дизајн комбинирајќи ја естетиката со функционалноста


i-Size - највисоко ниво на безбедност

Стандардот i-Size е развиен врз основа на долгогодишна анализа на сообраќајни несреќи во кои биле вклучени деца како и лабораториски тестови со употреба на Q - тип на кукли. Неговата цел е да се осигури безбедноста на децата на повисоко ниво од сегашниот стандард ECE R44.

Воведени се ISO-FIX монтажа и дополнителни прицврстувања, целосно отстапувајќи од монтирање со безбедносни ремени. Како резултат, ризикот од неправилно склопување е минимизиран. Процесот на поставување на седиштето во автомобилот е едноставен и поддржан од индикатори кои информираат за правилното поставување.

Напишете сопствен осврт
  • Само регистрирани корисници можат да пишуваат коментари
  • Лош
  • Одлично
Close