ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Чевли  >  Conguitos Еднорог светкави патики

  Conguitos Еднорог светкави патики

  2.850 ден

  Овие светкави еднорог патики ја одбележуваат сезоната. Секогаш инетесни и најпосакувани од децата. Сребрени со розови делови надополнети со светки, ѕвездички, светла во 3 бои во делот на ѓонот и детали на еднорог- чиста фантазија! Поинакви и единствени , чекорете гордо, слободно и удобно со новите магични патики.

  Исчисти
  Кол.
  SKU: LI1 283 83/ 4061 Категорија: Ознаки: , , , , , Brand:

  Опис

  *КОЈА Е СОВРШЕНАТА ГОЛЕМИНА?
  Исклучително е важно да ја изберете вистинската
  големина за правилен развој на вашето дете.
  
  Овде имате неколку упатства што ќе ви помогнат да ја
  изберете вистинската големина за чевли на Conguitos. 
  Овие табели ги опишуваат мерките во см 
  на внатрешниот ѓон од секоја големина на чевлите.
  
  Се разбира, тоа е просечно мерење.
  
  Неколку совети како да ја измерите правилно ногата на 
  вашето дете.
  
  Ставете ја ногата на лист хартија со петата до ѕидот.
  Од суштинско значење е петицата да го допира ѕидот и
  стапалото да се потпира целосно рамно.
  Означете со пенкало каде завршува петата и каде завршува
  големиот прст. Измерете го во сантиметри растојанието помеѓу
  овие две точки.Проверете ја големината во графиконите подолу.
  Ако се сомневате помеѓу две големини, ви препорачуваме да 
  изберете поголемата.
  
  
  
  
  

  Дополнителни информации

  Големина

  , , ,

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.