ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Дрвени играчки, Друштвена игра  >  Медицинска торба Doctor’s – Le Toy Van

  Медицинска торба Doctor’s – Le Toy Van

  2.632 ден

  Нема на залиха

  Опис

  – Поттикнува креативна имагинација, социјални вештини и развој на јазик

  – Неутралната боја охрабрува споделување помеѓу браќа и сестри и пријатели, проширувајќи ја употребата на играчки

  – Изработен од издржливо и долготрајно каучуково дрво кое овозможува долготрајна забава а воедно се грижи и за здрава животна околина.

  – Безбедна играчка – украсена со нетоксични бои и тестирана според највисоките стандарди за безбедност

  Доктор, доктор!!!

  Ретро ситл на медицинска торба изработена од висококвалитетна ткаенина. Медицинската торба е исполнета со медициски прибор и шишиња. Сетот вклучува: слушалки, термометар, шприц, апарат за мерење на крвен притисок, алатка за преглед на уши, рефлексен чекан, ножици и две шишиња со лекови. Оваа медицицинска торба има освоено повеќе награди: Dr. Toys Award 2016, SlowToy Award 2014, Junior Design Award 2014 and Recommended by the Experts at Fundamentally Children in 2016.

   

    

  Дополнителни информации

  Тежина 1 kg
  Бренд

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.