ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Наочари за деца  >  Ki ET LA SUNGLASSES LION- GREEN 1-2/2-4 YEARS

  Ki ET LA SUNGLASSES LION- GREEN 1-2/2-4 YEARS

  2.872 ден

  Кол.
  Категорија: Ознаки: , , , , , Brand:

  Опис

  Познатите очила за сонце со мали уши произведени во Франција сега се достапни и во форма на лав.
  
  Моделот е достапен во 4 мешани и тренди бои. Во овој модел со форма на лав ќе ги воодушеви сите 
  нови родители!
  Многу корисени и неверојатно сладки.Lion Baby е достапен за најмалечки до 4 годишна возраст. 
  Овие очила имаат 3 категориии за заштита кои филтрираат 100% од УВ зраците.
  
  НЕКРШИЛНИ РАМКИ И ЛЕЌ
  Овие наочари се со нераскинлива рамка и леќи, совршено дизајнирани за ракување на детето со нив.
  
  Овие наочари се изработени без шарки - штрафчиња со цел да нема ризик малите дециња да си ги 
  фатат прстињата или други делови од телото и секако да нема ризик од голтате на мали метални делови.
  
  Изработени од нова мека и удобна рамка. 
  
  УЛТРА ЗАШТИТА
  Оптимална заштита со поликарбонатни леќи: категорија 4.
  Филтер против UVA, Anti-UVB, Anti-UVC.
  Леќи со големина од 3,2 cm за целосна заштита на детските очи.
  Дополнително на Ki ET LA: филтер против сино светло за намалување на отсјајот.
  
  
  УЛТРА удобна
  
  Ki ET LA наочарире се ергономски, флексибилни, лесни и меки. Без притисок врз слепоочниците на 
  носот и ушите.
  
  ЕКО НAOЧАРИ
  
  Рамка што може да се рециклира (со исклучок на леќите).
  Картонска кутија за повеќекратна употреба, која може да се рециклира.
  КАКО ДА ЈА ОДБЕРЕТЕ ТОЧНАТА ГОЛЕМИНА?
  
  За правилно да го изберете вистинскиот пар очила, можете да ја измерите со метро ширината на лицето 
  на вашето дете помеѓу двата слепоочници.
  
  
  
   

  Дополнителни информации

  Големина

  ,

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.