ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Актуелно

    • Сурфактант е супстанца која овозможува алевеолите (дишните патишта) да останат отворени.• За бебињата кои се родени без доволно сурфактант се вели дека имаат респираторен дистрес синдром (РДС).• Терапијата со сурфактант се применува за да се спречи алвеолите да се

    Нашата Марија Спасовска имаше одличен настап на Детската Евровизија која се одржа денес во Белорусија. Ние се наеживме од глава до пети од настапот на нашата претставничка, која ја изведе песната "ДОМА" дело на Дарко Димитров. Браво Марија! Стискаме палци