ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Интервју

  Родителите често пати се прашуваат или стравуваат од родилната тежина на своето бебе. Дали е добро да е со што поголема родилната тежина или помала? Што тоа значи и од што зависи? За оваа тема ја имаме прекрасната докторката Специјалист педијатар

  Сигурни сме дека се сеќавате на почетоците на Јана Бурческа и нејзиното учество на Македонски идол каде заврши на петото место. Во 2017 година ја претставуваше Македонија на Евровизија со песната Dance Alone. За време на Евровизијата беше запоросена од нејзиното момче

  Секојдневно многу родители во Македонија се исправени токму пред оваа дилема. Породилното отсуство поминува, кому да се довери грижата за најмилите? Во државните градинки многу често нема место, групите се преполни па не сте сигурни дали детето ќе го добие

  Ана Петреска родена на 18.09.1991 год. во Скопје. Основното и средното образование го завршува во Скопје, а потоа се запишува на студиите по логопедија на Медицинскиот факултет во Скопје. По завршувањето на студиите по логопедија се запишува на постдипломски студии

  Љубител на животни, сертифициран негувател на стари лица, едукатор на деца. За неговата големина, влијание врз општеството, љубовта и неговата неверојатна позитивна енергија не треба многу да се објаснува. Специјално за Babyshop, разговараме со Војо Иванов. Babyshop: Долги години си присутен во медиумите

  За тоа што е ортодонција, како се третира, каков третман се практикува и многу важни информации за вашите дечиња зборуваме со Спец. Д-р Софија Груевска специјалист по ортодонција, Магистер по здравствен менаџмент  во Болоња, Италија и Стоматолог во ПЗУ,,Илумидент'' Скопје.   Babyshop.mk

  Правилен говорен развој Разговараме со Сара Чепишевска, логопед, во врска со правилниот развој на говорот кај најмалите. Сара ја паметиме како дете со кое растевме. Сигурно се сеќавате на “Дајте музика” и песната „Зелката има кошули триста”. Сара денес е мајка на

  Kако да ги исчистите најтешките бебешки дамки ? Бебенцата се неуредни. Тоа е факт. Најверојатно очекувавте (МНОГУ ЧЕСТИ) промени на пелени, и најверојатно предвидовте многу пресоблекувања. Но, зарем не е малку шокантно колку многу тешки телесни течности можат да излезат од

  БШ: Г-дине Марио Мирсинов, вие сте сопственик и менaџер на Био Космос, бренд кој е препознатлив како на постарата така и на помладата популација и имате добра репутација во областа на здравата храна. Дали одлуката да се фокусирате на здравата

  Андријана и Трајче, сопственици на BREJK A LEG студиото за хип-хоп танцување. Тие не се партнери само кога станува збор за работата, тие се родители и на две преслатки дечиња Исидора и Михаил. За тоа колку големи професионалци се во