ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >    >  Дрвени играчки, Едукативни играчки  >  Редење на градина-Le toy Van

  Редење на градина-Le toy Van

  1.100 ден

  Погоден за возраст :12 месеци +
  димензии: 21 x 4 x 10,5 см
  Колекција Petilou
  ПРОИЗВЕДЕНО ВО АНГЛИЈА

  На залиха

  Кол.

  Опис

  Карактеристики:

  -Вклучува 9 парчиња

  -Шарениот дизајн помага да се развие препознавањето на бојата и да се стимулира имагинацијата

  -Играчката за редење го поттикнува раниот развој кој помага во развивање на координацијата на рацете / очите.

  -Различни форми помагаат во воведување и рафинирање на препознавање на обликот

  -Изработени од издржливо и долготрајно каучуково дрво кое овозможува долготрајна забава а воедно се грижи и за здрава животна околина.

  -Безбедна играчка – украсена со нетоксични бои и тестирана според највисоките стандарди за безбедност

  Опис

  Шармантна дрвена играчка со 9 шарени парчиња.

  Изградете ѓубриво, дрво и цвет до врвот со еден пријател во градината. Едукативна играчка – идеална за малите рачиња. Оваа играчка поттикнува рачна умешност и координација на очињата. Природно изработено од цврсто дрво и и бои засновани на безбедна вода.

  Се користат одржливи материјали, нетоксични бои. Играчките се безбедни за деца во секојдневната игра.Сензорните слоеви на бои, звуци и текстури ја поттикнуваат љубопитноста и  раното учење преку игра. Играчките на Petilou многу брзо стануваат омилени во целото семејството, а остануваат трајно за следните генерации.red

  Рецензии

  Сеуште нема препораки.

  Само логираните корисници кои го купиле овој производ може да остават препорака.