ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "дете"

  Сите родители набргу откако детето ќе прооди се соочуваат со проблемот дека детето не ги споделува своите играчки. Тогаш тие често се чувствуваат непријатно во паркот, се прашуваат како да реагираат, што да кажат, како да го натераат детето да

  Во продолжение неколку совети за почеток на доењето, вклучувајќи го и процесот на поврзувањето на бебето со мајката, олеснето со наменска музика за доење.

  Истражување кое било направено од социолог од Универзитет во Тексас (САД), направено на 2000 мајки покажало дека идеален период за раѓање на првото дете е во 34-тата година од животот.John Mirowsky, човекот кој го правел истражувањето, вели дека од биолошка

  "Во утробата" се следи ембрионско и феталното патување на едно од најинтересните репродуктивни чуда на природата, идентични близнациСведочат клучни моменти од спонтаната поделба на една оплодена јајце клетка во идентични близнаци, до главните пресвртници на двојниот фетален развој, завршувајќи со

  Самиот чин за породување е универзален за сите мајки во светот, пропратен со контракции, ширење на грлото на матката, болките и на крај доаѓањето на бебето на свет. Меѓутоа, она што се разликува од многу земји во светот е искуството

  Дефинитивно мајчиното млеко е најдобрата храна за бебето, тоа го докажа и Франција со забраната која ја спроведе овој месец за продавање на млечните беби формули и производи за бебе, која ги произведува францускиот гигант за млечна индустрија “Лакталис”. Млечната

  Исхрана, спиење, домашни задачи: Истражувањата откриваа 10 причини поради кои најчесто децата и родителите се расправаат. Која е најчестата причина поради која се расправате со вашето дете? А еве и што велат истражувањата

  Не постои универзално правило кое педијатрите го препишуваат како количина за сон на вашето бебе. Некои бебиња спијат повеќе, некои помалку. Секое бебе има свој природен ритам кој одговара на неговиот карактер.