ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "живот"

  Како изгледа првиот ден на новороденчето Првиот дан на бебето е возбудлив и емотивен ден за родителите. Еден татко се сетил да го сними првиот ден од животот на неговото девојче вклулувајќи ги сите детали, првиот бакнеж, првото доење, нежност

  7 факти за тоа дека водата е извор на енергија и живот Водата е еден од изворите за живот која ја има повеќе од поволина во нашиот организам. Придобивките на водата се многу пошироко од тоа што го мислиме. Водата помага во лечење

  Одвојте неполни 2 часа и погледнете го документарниот филм кој го истражува развојот на фетусот, од зачнување па се до раѓање. Отворете прозорец во скриениот свет на фетусот и истражете го секое тромесечије со неверојатни детали. Тоа треба да биде радосен настан, но

  Спиете повеќе од 10 часа? Научниците имаат многу лоши вести за вас? Како и прекраткиот сон така и долгиот сон не е добар за вас.Најновите истражувања покажуваат дека луѓето кои премногу спијат имаат 30 проценти поголем ризик од прерана смрт.Научници од