ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "здравахрана"

  Прехраната богата со протеини е препорака во сите стручни кругови, доктори, нутриционисти за правилна исхрана и урамнотежена прехрана за сите добра на човековото здравје. Не чекајте, почнете да се храните здраво уште денес! Ви предлагаме сет од протеински производи од Био

  Кога и како се воведува грозјето во исхраната кај бебињата. Слатко и вкусно, многу антиоксиданти и витамини, грозјето е одличен избор за бебе постаро од 8 месеци.Според сите совети од педијатрите, грозјето во бебешката исхрана се воведува помеѓу осмиот и десеттиот

  Драги Babyshop читатели и млади мамички, погледнете го видеото во продолжение и инспирирајте се што следно ќе зготвите за вашите бебиња. Рецептите се наменети за бебиња на возраст од  4+/ 6+ месеци.  

  Билка која го генерира организмот за 20 дена Голем број на доктори тврдат дека здравствените придобивки од конзумација на лук потполно ќе помогне во опоравување на вашиот организам за две до три недели. Моќните ливчиња го чуваат вашето здравје, го намалуваат

  Подгответе овошно изненадување за вашите малечки Овошјето е првата слатка за вашето бебе, а кога бебето ќе ги запознае сите овошни вкусови, многу лесно ќе ги засака. Овошјето е идеална намирница за воведување на цврста храна а на самиот почеток се

  Ако сте бремени, бананата помеѓу оброците ќе спречи пад на шеќерот во крвта и ќе помогне да се намалат утринските мачнини. Ако сте во депресија, нервозни или едноставно немате сила, бананата е најдобро решение за враќање на енергијата. Таа навистина

  Лененото семе е одлично за бебињата Ленот е билка која се користи со векови бидејќи семето е богато со омега 3 масни киселини. Ова семе можете слободно да го вовдете и во исхраната од 8миот месец на бебињата.• Го штити здравјетоНаучниците докажале

  Солена овесна каша Потребно е: ½ шолја овесни снегулки, ¼ шолја рендано чедар сирење, ¼ црвен пипер, сол, црн бибер. Припрема Овесните снегулки ставете ги во сад и потопете ги со ладна вода, потоа префрлете ги во лонец и ставете вода доволно за