ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "исхрана"

  До пред триесет години, жените кои беа бремени, носеа исклучиво широки труднички фустани налик на шаторски крила и гордo се шетаа со својот стомак и своите вишок на килограми. Трудни, здрави, убави и дебелки, пу, пу, пу, велеа кога ќе

  Кога е вистинското време за воведување на кравјо млеко во исхраната на бебињата? Кравјото млеко е незаменливо корисна намирница во исхраната на децата. Дознајте кога би требало да го понудите на вашето бебе и во кој облик.Поради хранливите состојки кои ги

  Спречете го настанувањето на стрии по природен пат. Здравиот и убав изглед на кожата во текот но и после бременоста можете да имате со помош на намирници кои доколку ги конзумирате ќе би помогнат во тоа.За жал, губењето на стрии од

  До пред триесет години, жените кои беа бремени, носеа исклучиво широки труднички фустани налик на шаторски крила и гордo се шетаа со својот стомак и своите вишок на килограми. Трудни, здрави, убави и дебелки, пу, пу, пу, велеа кога ќе

  Децата и кариесот Слатките и цуцлите се едни од главните причинители за кариес кај малите деца. Здравите заби играат голема улога во општата здравствена состојба кај малите деца. За жал, расипаните заби освен што создаваат болка, можат да предизвикаат и сериозни