ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Posts tagged "масажа"

    Избегнете ја епизиотомијата: Направете масажа, која помага на трудниците полесно да се породат Масажата допринесува многу поголема растегливост на ткивото па со самото тоа избегнувајте ја оваа процедура на породувањето која може да има непријатни последици.Епизотомијата многу често се прави во

    Едноставен начин да ги ублажите симптомите на настинка кај бебе Нежниот допир на мајчините раце помагаа детето да се смири и подобро да се чувствува доколку е настинато. Голем број на лекари препорачуваат масажа на лице кај детето и тврдат дека