ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "намирници"

  Правила кои посебно важат за жени: Намирници избегавајте ги после 30-та година! Стручните лица во областа на исхраната водејќи се од нутриционистите, составиле списпок на 5 производи кои мора да се избегнуваат по 30-тата година. Ова посебно важи за жени. На прво

  Исхрана во бременоста: 10 намирници кои не смеат да ги конзумираат труднициВодете сметка за тоа што внесувате во организмот во текот на бременоста. Поединечни намирници можат да бидат штетни по вашето здравје но и по здравјето на вашето бебе.Многу е

  10 намирници кои го чистат црниот дроб и помагаат во согорувањето на калории Што и да внесеме од пијалок или пак храна во нашиот организам проаѓа низ црниот дроб. Од таа причина овој орган ги впива сите наши лоши прехрамбени навики

  Правила кои посебно важат за жени: Намирници избегавајте ги после 30-та година!

  Стручните лица во областа на исхраната водејќи се од нутриционистите, составиле списпок на 5 производи кои мора да се избегнуваат по 30-тата година. Ова посебно важи за жени.