ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "направисам"

  Домашниот пластелин е подобар од оној кој го купувате Ништо не ја развива така добро меториката на децата како играта со пластелин. Меѓутоа оваа смеса, доколку сакате да биде квалитетна и здравствено безбедна , чини малку повеќе пари. Затоа ви предлагаме,

  Оставете свој печат во домот и направете перничиња кои ќе изгледаат симпатично, забавно, единствено. Во продолжение погледнете го видеото, соберете инспирација и изненадете ги најблиските. Освен за својот дом, ова може да биде идеален и оригинален подарок со кој сигурно ќе бидете

  Ретко кој не е љубител или зависник од пица, без разлика дали се работи за деца или возрасни. Ви презентираме Видео кое ќе ви помогне да ја направите највкусната домашна пица.  Препорака: Денес заборавете на диетата, опуштете се и уживајте во вкусот.

  Домашен хумус Потребно е:- 1 шолја варени леблебии (потопете ги навечер и варете ги од 60-90 минути, се додека не омекнат. Внимавајте да не се распаднат.- 1/3 шолја сусам (претхоно малку печен)- 3-4 лажици маслиново масло- 1-2 чешниња лук- Сол- Бибер-

  Направете домашна Нутела, без адитиви Никој нема да го одбие овој фантастичен вкус. Рецептот за домашна Нутела е прилично едноставен, а ќе имате околу 1.5 литри од ова слатко задоволство. Направете сами Нутела (без адитиви) и израдувајте ги своите деца.Состојки- 1

  Ништо не ја развива така добро меториката на децата како играта со пластелин. Меѓутоа оваа смеса, доколку сакате да биде квалитетна и здравствено безбедна , чини малку повеќе пари. Затоа ви предлагаме