ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "овошје"

  Драги Babyshop читатели и млади мамички, погледнете го видеото во продолжение и инспирирајте се што следно ќе зготвите за вашите бебиња. Рецептите се наменети за бебиња на возраст од  4+/ 6+ месеци.  

  Периодот на воведување на цврста храна во исхранта кај доенчињата, потребно е да обрнете внимание за следните работи: храната треба да биде храна која сте сигурни дека има најмалку алергени во себе. Ние ви предлагаме со кое овошје и зеленчук

  Праските во моментов можете да ги најдете во секое гранапче, пазар или пак супер маркет. Според многу научни истражувања голем број на нутриционисти препорачуваат да се јаде сезонско овошје. За сите предности и конзумирање на праските, посебно за трудниците погледнете го