ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Posts tagged "паста"

    За сите љубители на добрата паста и италијанската кујна Babyshop споделува видео со кое ќе ви покажеме како на многу едноставен начин да направите домашна паста. Заборавете на рестораните и пастата наредена од полиците во продавниците. Засукајте ги ракавите и нема да се

    Припрема: Во шерпа динстајте го парчето бело месо, доколку е возможно со што помала количина на вода. За петнаесеттина минути додадете го сокот од домати (по можност да е домашен) и варете уште половина час. Во меѓувреме, во посебено тенџерче варете