ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "породување"

  Научниците потврдија. Дознајте која е најдобрата разлика помеѓу две бремености Стручни лица од Универзитетот во Синсинати, направиле научно истражување за тоа колку треба да е разликата помеѓу две бремености. Еве до кој заклучок дошле.Истражувањето се правело на 450 илјади деца и

  Ако до 2014 година биле згрижени 4-7 предвремено родени бебиња на месечно ниво, денес бројката е дуплирана.Како во Македонија така и во светот има тренд на зголемување на предвремено родени деца, а сето тоа се гледа како последица на начинот

  Денот кога ќе го донесете вашето бебе на свет е неверојатен и посебен ден, но има и некои работи за кој никој до сега не ве предупредил! Се надеваме дека ова видео ќе ви помогне да ве подготвиме за еден

  Препознајте ги знаците кои упатуваат на тоа дека баш сега е време, за вашето бебе да дојде на свет.Менструални болки. Чувство дека сте добиле менструација пропратена со голема болка во долниот дел на грбот, не ретко е првиот знак на

  Бременоста трае од 37 до 42 седмици, а ова зависи од добата, телесната тежина и генетиката. Така, трудниците кои се постари, но и оние кои имаат вишок килограми, раѓаат и до 12 дена подоцна од терминот.

  Емотивни фотографии од породување (ВИДЕО) Ви претставуваме прекрасно видео кое прикажува 68 професионални фотографии од породување ширум светот. Прекрасни фотографии на кои се претставени сите моменти, од први контракции и болки па се до првата прегратка на мајката и новороденчето. Овие фотографии