ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "родители"

  Вклучете ја рената на 170 степени, потоа во блендер ставете ги семките од тиква, овесните снегулки, бадемите, оревите и блендирајте ги додека не добиете крупно мелено брашно. Додадете сода бикарбона, чија семе, маслиново масло, јајцата, водата и измешајте

  За секој оброк наместо да користите обични крпи за садови како подметнувачи за чинии, со само малку материјал и време,многу лесно можете да скроите оригинални подметнувачи кои секој оброк ќе го направат поинтересен а веруваме дека особено ќе ги израдува

  Како изгледа првиот ден на новороденчето Првиот дан на бебето е возбудлив и емотивен ден за родителите. Еден татко се сетил да го сними првиот ден од животот на неговото девојче вклулувајќи ги сите детали, првиот бакнеж, првото доење, нежност

  Солена овесна каша Потребно е: ½ шолја овесни снегулки, ¼ шолја рендано чедар сирење, ¼ црвен пипер, сол, црн бибер. Припрема Овесните снегулки ставете ги во сад и потопете ги со ладна вода, потоа префрлете ги во лонец и ставете вода доволно за

  Исхрана, спиење, домашни задачи: Истражувањата откриваа 10 причини поради кои најчесто децата и родителите се расправаат. Која е најчестата причина поради која се расправате со вашето дете? А еве и што велат истражувањата

  Знаењето на англиски, француски, германски, италијански или некој друг јазик одамна не е престиж туку потреба. За ова сведочи се поголемото интересирање за странски јазици помеѓу децата од предшколска возраст. Кој период е најдобар за почеток на изучување на странскиот

  Исецкајте бадеми и пржете ги неколку минути. Додадете житарици и брусница, на средна јачина растопуваме путер, пченкарен сируп и кафеав шеќер. Се меша додека не проврие. Се додава естракт од ванила, и се прелива на смесата. Сето тоа добро се

  Не постои универзално правило кое педијатрите го препишуваат како количина за сон на вашето бебе. Некои бебиња спијат повеќе, некои помалку. Секое бебе има свој природен ритам кој одговара на неговиот карактер.

  Едвај чекавте да каже, “Мама”, или “Тато”, да почне да ги именува работите и луѓето, да го снимите секое негово изговорено зборче и со гордост да кажете на сите што ова утро кажало или направило нешто ново. Навистина, нема ништо