ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "чај"

  Растопете две лажици шеќер, а потоа истурете половина литар млеко, да напаравите карамелизирано млеко. Кога ќе зоврие, тргнете го и додадете лажица ситна жалфија и половина лажичка цимет. Оставете го да стои 10 минути, а потоа процедете го и пијте три пати

  Чај кој го ублажува стресот Желудочната киселина е пресудна за човечката дигестија, а кога организмот е под стрес-нејзиното производство може да се намали така што целиот дигестивен систем се нарушува. Топлата вода со лимон и сецкан ѓумбир може да го реши

  Пробајте нешто ново: Чај од банана Докторт Оз, советува одличен топол напиток пред спиење, односно за подобар сон. Мораме да признаеме дека ова малку не збуни, па одлучивме прво да го направиме чајот според наведените инструкции а потоа да го споделиме

  Чајот од дива роза ефикасно делува против заморот,малаксаност и анемија, ја прочистува крвта, им помага на органите за варење, го зајакнува имунитетот. Сепак, најдобриот лек е кога ќе ве фати настинка. Рецепти За почетокот на денот - лажица сув и сецкан плод