ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "blog"

  Доколку вашето бебе ви заспие на градите додека го доите, а поради тоа сте загрижени и се прашувате дали бебето успеало да се најаде, прочитајте подолу кога е нормлано а кога постои причина за загриженост.  Доколку го доите бебето само неколку

  Нов случај за непристојно однесување во градинките.  Во градинката „Буба Мара“, главното седиште во Ново Лисиче, две негователки грубо се однесувале кон децата. Тие ги затворале во шкафче и им велеле да ги јадат бубачките. Овој случај за „Фокус“ го раскажува мајката

  Родителите постојано внимаваат на тоа ништо да не смета на сонот на нивните деца. Сето тоа може да биде многу тешко доколку имате едно постари дете и бебе кои треба да спијат во една соба. Но, постојат неколку работи кои

  Во привите неколку недели после пораѓајот ќе осетите нагли промени на расположението, а еве и зошто овие чувства се појавуваат и како да се изборите со нив.  За многу мајки доаѓањето на детето прави емотивен рингишпил. Еден ден може да чувствувате

  Адаптација во период од две до три недели   Просечната адаптација за едно дете да биде спремно да седи 8 часа во градинка е околу две до три недели. Детето постепено ќе почне да го пронаоѓа своето место во градинка преку игра

  Кога ќе се роди бебето, сигурно ќе бидете преплавени со играчки кои ги купиле, бабите, дедовците, тетките, комшиите и слично, а вие пак исто така ќе го купите она што ви се допаѓа. Но, за некои од играчките сепак не

  Детето кое некогаш ја шармираше публиката на Златно Славејче, пред само неколку дена се бореше за прво место на World of Dance 2018. Ова е уште еден доказ дека Златно Славејче е фестивал од кои излегуваат исклучително талентирани деца! Погледнето го