ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "caj"

  Чудотворен Маслачак Оваа билка расте на секој ќош, а сирупот од неа прави еликсир за организмот.Маслачак е одамна познат по лековитете својства и истиот се користи сушен и свеж. Содржи пелин, цинк, флавоноиди, витамин Б, стерол, танин, калиум, а листовите му

  Припремете маст, чај и сок од чувар куќа Чувар Куќа е повеќегодишна билка, висока 10-60 cm со дебели и сочни листови. На изглед слично како кактус. Доколку е засадена во двор не е потребно да се налева со вода. Цвета од

  Растопете две лажици шеќер, а потоа истурете половина литар млеко, да напаравите карамелизирано млеко. Кога ќе зоврие, тргнете го и додадете лажица ситна жалфија и половина лажичка цимет. Оставете го да стои 10 минути, а потоа процедете го и пијте три пати

  Тајни лековити билки: Еден литар чај секој ден до брзо забременување Мацината трева или како што ја нарекуваат очајница од минатото важи за лековита билка која и денес наоѓа широка употреба во секое домаќинство. Некогаш одамна, жените кои имале проблем со зачеток

  Чај кој го ублажува стресот Желудочната киселина е пресудна за човечката дигестија, а кога организмот е под стрес-нејзиното производство може да се намали така што целиот дигестивен систем се нарушува. Топлата вода со лимон и сецкан ѓумбир може да го реши

  Пробајте нешто ново: Чај од банана Докторт Оз, советува одличен топол напиток пред спиење, односно за подобар сон. Мораме да признаеме дека ова малку не збуни, па одлучивме прво да го направиме чајот според наведените инструкции а потоа да го споделиме

  Чајот од дива роза ефикасно делува против заморот,малаксаност и анемија, ја прочистува крвта, им помага на органите за варење, го зајакнува имунитетот. Сепак, најдобриот лек е кога ќе ве фати настинка. Рецепти За почетокот на денот - лажица сув и сецкан плод