ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Posts tagged "epizotomija"

    Масажата на перинеумот (ткивото помеѓу вагиналниот отвор и анусот) допринесува за поголема растегливост на ткивото а со самото тоа и избегнување на процедурата при пораѓањето која има непријатни последици.

    Избегнете ја епизиотомијата: Направете масажа, која помага на трудниците полесно да се породат Масажата допринесува многу поголема растегливост на ткивото па со самото тоа избегнувајте ја оваа процедура на породувањето која може да има непријатни последици.Епизотомијата многу често се прави во