ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "fetus"

  Листа на песни и композиции кои бебињата ги обожаваат кога се во стомакот на мајката. Иако се во тек на развиток, бебето во стомакот на мајката и тоа како има развиен истенчен вкус за музика и точно знаат што им се

  Вредност на БЕТА HSCG (mIU/L) по недели во текот на бременоста Треба да напоменеме дека овие вредности се само показател, но тоа не значи дека отстапувањата значат автоматски дека постои некаков проблем со бременоста. Задолжително консултирајте се со доктор, доколку сметате

  Што ве очекува во првите три месеци од бременоста? Доаѓањето на бебето во потполност ќе го промени начинот на размислување, но и целиот свет во кој до тогаш сте живееле. Кога се работи за разни животни улоги на жената, улогата на мајка

  Одвојте неполни 2 часа и погледнете го документарниот филм кој го истражува развојот на фетусот, од зачнување па се до раѓање. Отворете прозорец во скриениот свет на фетусот и истражете го секое тромесечије со неверојатни детали. Тоа треба да биде радосен настан, но

  7 Неверојатни информации за фетусот, кои сигурно не сте ги знаеле Да се донесе на свет мало суштество, за секоја мајка е неверојатен процес и случување. Сите знаеме дека бебето се развива и расте во стомакот на мајката, но не и

  Хормон на бременоста:Што е HCG и како се менува нејзината вредност?. Дознајте што е Бета HCG, како се мери и кои се вредностите по недели од бременоста. Бета HCG, значи хуман хорионски гонадотропин. Другиот назив е хормон за бременоста. Овој хормон се

  Седма недела во бременоста Бебе: Важни вести! Оваа недела се развиваат рацете и стопалата. Технички бебето и понатаму е ембрион и има мала опашка, што е продлжеток на коската, но сега почнуда да личи на човечко суштество. Опашот потполно ќе исчезне во