ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Posts tagged "gjumbir"

    Рецепт за лижавче: Сладок “лек” против мачнини во текот на бременоста Пробајте со овој сладок “лек” да ги ублажите мачнините во текот на бременоста и да го смирите желудникот.Ѓумбирот е добро познат како намирница која ги ублажува мачнините, поради што се

    Чај кој го ублажува стресот Желудочната киселина е пресудна за човечката дигестија, а кога организмот е под стрес-нејзиното производство може да се намали така што целиот дигестивен систем се нарушува. Топлата вода со лимон и сецкан ѓумбир може да го реши