ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "homemade"

  Мамички, ајде излезете од секојдневието и направете нешто корисно и интересно. Потребно е: 15 парчиња памучни (бришачи) или тоалетна хартија која ќе ја исечете на пола, 2 шолји вода, 1-3 лажици масилиново масло (доколку имате сува кожа, ќе ставите повеќе масло, а

  Ништо не е толку добро за развивање на моториката на вашите деца од пластелинот. Но, оваа смеса треба да биде квалитетна и безбедна затоа на пазарот знае да биде доста скапа. Ние Ви предлагаме од состојќите кои ги имате дома

  Здрава и многу вкусна пилешка паштета од бело месо (Рецепт) За доручек, вечера или ужина. Пробајте совршена паштета од бело пилешко месо. Потребно е: 2 парчиња на пилешки гради 1 свеж лук 1-2 лажици капари 10 црни маслинки без коска 2-3 гранчиња свежа мајчина душица Малку магдонос Маслиново масло ½

  За да направите домашна Нутела која сме сигурни дека ќе ја обожаваат вашите малечки потребно е: 1 шоља лешници (по можност домашни, органски) 2 лажици маслиново масло 1 млечно чоколадо (од било кој бренд) 3 лажици шеќер во прав 1 лажица какао во прав 3/4 лажичка

  Ништо не е толку добро за развивање на моториката на вашите деца од пластелинот. Но, оваа смеса треба да биде квалитетна и безбедна затоа на пазарот знае да биде доста скапа. Ние Ви предлагаме од состојќите кои ги имате дома