ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Posts tagged "istrazhuvanje"

    Новите истражувања покажуваат дека жените кои прават умерена физичка вежба имаат поголеми шанси за забременување во однос на оние кои правеле енергични и тешки вежби. Тоа го покажала студија која била извршена на Универзитет во Бостон. Умерено вежбањеИстражувања во САД и

    Истражувањата откриваат – зошто на жените најпривлечни им се самохраните татковци ? Истражувањето од сервис за он-лајн истражување покажало дека на жените им се најпривлечни самохрани татковци, а прочитајте зошто. Во истражувањето учествувале 3.051 жена која не е во врска, а