ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "jagodi"

  Како да препознаете домашни јагоди? Иако се многу вкусни и здрави, со јагодите треба да се биде внимателен, посебно доколку ги јадат деца. За нив, најдобро е да одберете домашни јагоди, а еве како да ги препознаете.Мај е дефинитвно месец кога

  Инспирација за рецептот за коктел кој ви го предлагаме во продолжение, е незаменлвиот вкус на јагоди, омиленото овошје за овој период од годината. Едноставен, освежувачки, сладок коктел во кој ќе уживате во присуство на вашите пријатели.           

  5 причини зошто е добро да се јадат јагоди 1. Лек за се. Jагодите се богати со калциум, магнезиум и витамин Ц. Добри се за лечење на воспаление на грло, егземи и настинка. Поседуваат аналгетски својства па се добри и во