ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "leto"

  Патување за време на летниот распуст: дали детскиот камп е добра идеја?Сите школарци со нетрпение го чекаат летниот распуст. Родителите кои работат се трудат на најдобар начин да го организираат слободното време на децата, а камповите се основа која се

  Одмор или ноќна мора: Кога е вистинско време за прво патување со вашето бебе? Се смета дека бебето постаро од 3 месеци е сосема добар кандидат за патување. Сепак, внимателно испланирајте го патот но сметувањетп не би тебало да биде многу

  Доколку сакате вашето дете да научи ова лето самостојно да се одржува на вода, прочитајте ги следниве совети и дознајте како да го ослободите детето од стравот.

  Упатство за користење на крема за сончање. Најдобрите стручни лица во светот за здравје на кожата и превенција за рак на кожа, советуваат како правилно да ја нанесете кремата за сончање и кои навики мора да ги создадете и примените со

  Покрај вишокот на килограми и зголемениот проток на крвта, на трудниците многу тешко им паѓаат и горештините во текот на летните месеци. Пратете ги овие совети и ќе се чувствувате многу попријатно во исчекување на своето бебе.

  За време на високите летни температури потребно е бебето почесто да го доите  и нудите со  вода помеѓу оброците.Бебето треба да се облака во лесна памучна облека од памук материјал во светли бои.

  Дерматолозите советуваат: Упатство за правилно користење на крема за сончање Најдобрите светски стручни лице за кожа и превензија од рак советуваат како правилно да користите крема за сончање и која навика морате да ја створите за да избегнете меланом на кожа.