ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "majki"

  Се повеќе има парови кои сакаат да добијат дете, но не успеваат. Освен објективните физички препораки, постојат и фактори кои може да влијаат врз зголемување на шансите за забременување. Кај здравите жени и мажи, најголемиот број за бремености се случуваат во

  Сигурни сме дека барем еднаш до сега ви се случило да се сретнете со мајки кои го споредуваат напредокот на своето дете со вашето, некое дете од паркот или пак градинка. Овој текст е посветен токму на нив, а секако

  Вонтелесното оплодување -VTO подразбира стимулација на јајникот да произведе повеќе јајчени ќелии кои во одредени денови од циклусот, под контрола на ултразвук се вадат заедно со фоликуларната течност и ги оплодуваат во специјални услови (ин витро вертилизација), а потоа

  Жените не знаат доволно за забременувањетоРезултатите од неодамна спроведеното истражување покажало дека припадничките на понежниот пол не го познаваат доволно своето тело. Причина за тоа е недоволно посетување на гинеколог, па поголемиот број од нив се во заблуда по различни

  Научниците сметаат дека на мајките им е полесно да се изборат со константната грижа за штотуку родените деца и дека се внимателни и особено се грижат после породувањето благодарејќи на реакциите на мозокот на мирисот од бебето.

  Урмата не здебелува а го успорува стареењето Ова овошје е ризница на корисни материи кои позитивно влијаат на здравјето на една жена.Урмата поседува единствени лековити својства кои имаат благотворно дејство кое влијае врз емоционално здравје.Урмата, содржи чудотворни аминокиселини.Плодовите на урмите содржат

  За време на пубертетот и периодот на ПМС, се соочувате со променливи хормони. За време на бременоста хормоните знаат буквално да лудуваат во вас. На некои жени, толку силно делуваат што се претвораат во сосема други личности. Некои од нив