ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "masaza"

  Масажата на перинеумот (ткивото помеѓу вагиналниот отвор и анусот) допринесува за поголема растегливост на ткивото а со самото тоа и избегнување на процедурата при пораѓањето која има непријатни последици.

  Babyshop ви предлага во продолжение да го погледнете видеото, со чија помош ќе ги совладате ехниките за масирање на вашето бебе. Овие техники ќе ви помогнат да ги олесните нелагодностите, раздвиженоста на зглобовите, ќе го поттикнете развојот на мускулите а вашето

  Избегнете ја епизиотомијата: Направете масажа, која помага на трудниците полесно да се породат Масажата допринесува многу поголема растегливост на ткивото па со самото тоа избегнувајте ја оваа процедура на породувањето која може да има непријатни последици.Епизотомијата многу често се прави во

  Едноставен начин да ги ублажите симптомите на настинка кај бебе Нежниот допир на мајчините раце помагаа детето да се смири и подобро да се чувствува доколку е настинато. Голем број на лекари препорачуваат масажа на лице кај детето и тврдат дека