ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "pasta"

  Сеуште не сте ја направиле вашата омилена паста?

  Во продолжение ви предлагаме да го погледнете видеото кое ќе ви помогне да го направите вашето омиленото јадење. Идеално за топлите денови а омилено како на постарите така и на вашите малечки.

  За сите љубители на добрата паста и италијанската кујна Babyshop споделува видео со кое ќе ви покажеме како на многу едноставен начин да направите домашна паста. Заборавете на рестораните и пастата наредена од полиците во продавниците. Засукајте ги ракавите и нема да се

  Припрема: Во шерпа динстајте го парчето бело месо, доколку е возможно со што помала количина на вода. За петнаесеттина минути додадете го сокот од домати (по можност да е домашен) и варете уште половина час. Во меѓувреме, во посебено тенџерче варете

  Сеуште не сте ја направиле вашата омилена паста? Во продолжение ви предлагаме да го погледнете видеото кое ќе ви помогне да го направите вашето омиленото јадење. Идеално за топлите денови а омилено како на постарите така и на вашите малечки. Погледнете го