ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "plodnost"

  Дали и како доматот влијае врз зголемување на шансите за забременување? Иако постои претпоставка дека неплодноста најчесто се поврзува со жените, стручните лица сметаат дека проблемите со неплодноста подеднакво се појавуваат и кај жените и кај мажите. Новото истражување покажува дека

  7 Реченици кои не треба да им ги кажете на парови кои се борат со неплодност. Доколку вашите пријатели, познаници не можат да добијат бебе, а вие се трудите да бидете тука за нив и да ги утешите, внимавајте несвесно да

  Се повеќе парови денес се соочуваат со тежок зачеток, а во тој случај сексуалниот живот може многу да трпи. Еве како вие и вашиот партнер и понатаму да уживате во вашата спална соба и покрај се

  Се повеќе парови денес се соочуваат со тежок зачеток, а во тој случај сексуалниот живот може многу да трпи. Еве како вие и вашиот партнер и понатаму да уживате во вашата спална соба и покрај се

  Викендот е започнат, а ние ви предлагаме да го погледнете филмот “PRIVATE LIFE”.Филмот ги претставува сите болки, страдања, психолошки моменти кои ги поминуваат партнерите во борбата да станат родители.Филмот треба да го погледнат сите, не само оние кои ја знаат

  Докажано е дека антиоксидантите помагаат во зајакнување на имунитетот, кој го намалува ризикот од кардиоваскуларни болести. Но дали нивната конзумација кај жените кои имаат проблеми со бременост е оправдана?Околу четвртина парови кои сакаат бебе, се смета да имаат проблем со

  Сакате да забремените? Спијте! Новите истражувања на Универзитет во Тексас (САД), покажуваат дека доволната количинана сон во текот на ноќта и тоа како е важна доколку сакате да забремените. Како сонот влијае на плодноста? За успешен зачеток одговорен е хормонот мелатонин кој има

  Се повеќе парови денес се соочуваат со тежок зачеток, а во тој случај сексуалниот живот може многу да трпи. Еве како вие и вашиот партнер и понатаму да уживате во вашата спална соба и покрај се