ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "postporodilno"

  Пост породилни обичаи на различни страни во светот. Обичаите после породувањето се различни во зависност од поднебјето во кое живееме. Некои се старомодни и архаични а поради некои сакаме да земеме пасош и веднаш да се иселиме.Во сите делови на светот

  Жените по породувањето имаат чувство дека нивната вагина не е иста како претходно, поточно дека е поширока и мека. Исто така може да биде и отечена. Тоа е вообичаено, а отокот и отвореноста на вагината би требало по неколку дена

  Постпородилни килограми: Седум паметни начини, да намалите килограми додека доите. Постојат многу заблуди за слабеење и доење. Едни веруваат дека вишокот на килограми магично ќе си заминат ако доите додека други мислат дека баш тогаш е најтешко да го вратите телото како

  Постопородилна алопеција или пак губење односно опаѓање на коса е нормална ситуација која се случува поради хормоналната промена. Концентрацијата на естроген нагло опаѓа после породувањето и тоа влијае врз наглото опаѓање на косата или така наречена алопеција.

  Спречете го настанувањето на стрии по природен пат. Здравиот и убав изглед на кожата во текот но и после бременоста можете да имате со помош на намирници кои доколку ги конзумирате ќе би помогнат во тоа.За жал, губењето на стрии од