ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Posts tagged "recepti"

    Почитувани мајки, веруваме дека веќе сте станале кулинарски експерти во ихраната за вашите деца, па затоа ви даваме малку поинаков рецепт што може да го подготвите за вашето бебе од десеттиот месец.

    Потребно е: 2-3 лажици ленено масло, 4 лажици јаболков оцет, 2 лажици јогурт со низок процент на маснотии, 1 лажичка кари, на врв од ножот бел бибер, малку мелен ким(кумин), 1 кг кисели црвени јаболка, 100 гр суво грозје, 250 гр