ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "sonce"

  Упатство за користење на крема за сончање. Најдобрите стручни лица во светот за здравје на кожата и превенција за рак на кожа, советуваат како правилно да ја нанесете кремата за сончање и кои навики мора да ги создадете и примените со

  Летото е на врата, па неопходно е секое дете да го заштитите од сончевите зраци. Сонцето има и благотворно дејство, бидејќи го потикнува витаминот Д во организмот, но треба да се чува од негативните влијанија  на UVA и UVB зрачењето

  Заштитните креми не се за бебиња На бебињата на возраст до 6 месеци никогап не им се става крема со заштитен фактор. Тие се заштитуваат на друг начин.. Како треба да се заштити бебето кога се изложува на сонце? Бебето треба да биде

  Дерматолозите советуваат: Упатство за правилно користење на крема за сончање Најдобрите светски стручни лице за кожа и превензија од рак советуваат како правилно да користите крема за сончање и која навика морате да ја створите за да избегнете меланом на кожа.

  Обновете ја силата и енергијата во текот на летото! Пронајдете содржина која најмногу ви одговара, обновете ја силата и енергијата во текот на летниот одмор. Поминете дел од времето со вода која ќе ви помогне да се освежите и ќе ве

  Како сонцето влијае на нашето здравје и расположение?! Денес, е врежано мислењето дека сончевите зраци се многу штетни, па како излагањето на сонце (претераното) предизвикува рак на кожата и влијае врз прерано стареење. Од таа причина, поголемиот број избегнуваат било какво