ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

    • Нема производи во кошничката.
    a
      >  Posts tagged "tuna"

    Туната добро исцедете ја од маслото и  пенасто изматете ја со маргаринот, потоа додајте 100 гр пржен сусам и мешајте  додека не се соединат. Ставете ја смесата во фрижидер за да се затегнете и олади, потоа направете топчиња. Секое тркалајте

    Потребно е: 3 конзерви од туна, 125 гр маргарин, 200 гр пржен сусам, малку зелени и малку црни маслинки Подготовка: Туната добро исцедете ја од маслото и  пенасто изматете ја со маргаринот, потоа додајте 100 гр пржен сусам и мешајте  додека не се