ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "vulkan"

  Едноставен а забавен експеримент за деца.


  Направете вулкан кој исфрла лава (Видео)
  Доколку вашите малечки ги воодушевува природната појава, на пример, лава и вулкан, тогаш овој експеримент мора да го пробате.

  Едноставен а забавен експеримент за деца. Направете вулкан кој исфрла лава (Видео)Доколку вашите малечки ги воодушевува природната појава, на пример, лава и вулкан, тогаш овој експеримент мора да го пробате.Потребно е:- 3 лажици сода бикарбона- 200 ml оцет- Малку детергент за