ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "zdravahrana"

  Не бидете премногу загрижени ниту пак премногу рамнодушни во формирањето на нутритивните навики кај децата. Улогата на родителот е да понуди разноврсна храна, но вашето предшколско дете со своите четири години нормално и природно ќе се однесува на следниот начин:

  Прехраната богата со протеини е препорака во сите стручни кругови, доктори, нутриционисти за правилна исхрана и урамнотежена прехрана за сите добра на човековото здравје. Не чекајте, почнете да се храните здраво уште денес! Ви предлагаме сет од протеински производи од Био

  Кога и како се воведува грозјето во исхраната кај бебињата. Слатко и вкусно, многу антиоксиданти и витамини, грозјето е одличен избор за бебе постаро од 8 месеци.Според сите совети од педијатрите, грозјето во бебешката исхрана се воведува помеѓу осмиот и десеттиот

  Едно истражување покажало дека секојдневната конзумација на лук го намалува бројот на настинки за 63%.Лукот и медот делуваат како неспоива комбинација, но овие две намирници претставуваат спој за зачувување на јак имунитет и здравје.Лукот е совршен податок со многу јадења,

  Билка која го генерира организмот за 20 дена Голем број на доктори тврдат дека здравствените придобивки од конзумација на лук потполно ќе помогне во опоравување на вашиот организам за две до три недели. Моќните ливчиња го чуваат вашето здравје, го намалуваат

  Нашите прехрамбени навики диктираат како ќе се чувствуваме и како нашиот мозок ќе работи. Доколку изедеме три крофни за доручек, ќе се чувствуваме многу уморно и поспано. Но, доколку изедете шумско овошје, житарици и ореви на пример, ќе се чувствуваме