ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "zdravje"

  Сите знаеме дека лукот е природен аналгетик и дека е исклучително здрав.  Направете го вашето секојдневние посреќно и имајте го ова здравје на дофат. Засадете лук во вашиот дом и одгледувајте го. Како? Погледнете го видеото и фатете се за работа.      

  Прехраната богата со протеини е препорака во сите стручни кругови, доктори, нутриционисти за правилна исхрана и урамнотежена прехрана за сите добра на човековото здравје. Не чекајте, почнете да се храните здраво уште денес! Ви предлагаме сет од протеински производи од Био

  Внимание: Старите градници можат да предизвикаат здравствени проблеми Доколку имате веш кој е постар од една година, задолжително фрлете го, бидејќи тој може да предизвика здравствени и естетски проблеми. Наместо да чекате прва појава на гребнатина или избледеност на материјалот, стручните лица

  Едно истражување покажало дека секојдневната конзумација на лук го намалува бројот на настинки за 63%.Лукот и медот делуваат како неспоива комбинација, но овие две намирници претставуваат спој за зачувување на јак имунитет и здравје.Лукот е совршен податок со многу јадења,

  Во служба на здравјето: Што се пробиотици, а што се пребиотици и зошто нам ни се потребни? Дознајте на кој начин пробиотиците го зајакнуваат имунитетот. Пробиотиците се живи и хранливи микроорганизми. Најпознати се бифидо бактерија, лактобацили кои се додаваат во јогуртот

  Нема ништо поубаво од заоблен труднички стомак, меѓутоа тоа за идните мајки значи зголемена нега и хидратација на кожата, која секој ден се повеќе се растегнува. И додека некои жени имаат растеглива "благодарна" кожа, други жени не се со таа

  Жолтицата често се појавува кај само што родени бебиња, а почесто се јавува кај деца кои се дојат, но исто така трае подолго отколку кај деца кои се хранат со адаптирана формула. Високото ниво на билирубин кај бебето доведува до

  Внимание: Старите градници можат да предизвикаат здравствени проблеми

  Доколку имате веш кој е постар од една година, задолжително фрлете го, бидејќи тој може да предизвика здравствени и естетски проблеми.

  Урмата не здебелува а го успорува стареењето Ова овошје е ризница на корисни материи кои позитивно влијаат на здравјето на една жена.Урмата поседува единствени лековити својства кои имаат благотворно дејство кое влијае врз емоционално здравје.Урмата, содржи чудотворни аминокиселини.Плодовите на урмите содржат

  Хеморагичната болест кај новороденчето се јавува поради недостаток на витамин К, а педијатарот Маја Скендер не советува како да ја спречите оваа болест кај Вашето бебе.