ЕЛЕКТРОНСКИ ИНФОРМАТОР

Претплати се на нашиот електронски информатор и добивај информации за промоции и нови производи!

  • Нема производи во кошничката.
  a
    >  Posts tagged "zdravzivot"

  Вклучете ја рената на 170 степени, потоа во блендер ставете ги семките од тиква, овесните снегулки, бадемите, оревите и блендирајте ги додека не добиете крупно мелено брашно. Додадете сода бикарбона, чија семе, маслиново масло, јајцата, водата и измешајте

  Ако сте бремени, бананата помеѓу оброците ќе спречи пад на шеќерот во крвта и ќе помогне да се намалат утринските мачнини. Ако сте во депресија, нервозни или едноставно немате сила, бананата е најдобро решение за враќање на енергијата. Таа навистина

  Нема ништо поубаво од заоблен труднички стомак, меѓутоа тоа за идните мајки значи зголемена нега и хидратација на кожата, која секој ден се повеќе се растегнува. И додека некои жени имаат растеглива "благодарна" кожа, други жени не се со таа

  Јогата значи единство. Таа води потекло од Индија и претставува учење за животот повеќе од 10.000 години. Таа е наајстариот систем на светот за личен развој и соединување, баланцирање на телото, умот и духот.Јогата опфаќа физички вежби, вежби за дишење,

  Потребно е: Суви состојки: 3 чаши овес (околу 250 g), 3/2 чаша кафеав шеќер (200 g), 1/2 лажичка сода бикарбона, 1/2 лажичка сол Влажни состојки: 1/2 чаша кокосово масло, 1/4 чаша природен сок од јаболко (без додаден шеќер), ванилин шеќер или арома